Cezar CIOATĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.9

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2013
PC-Partidul Conservator - din feb. 2013
 - până în mai 2013
 
independent  - din mai 2013
 - până în dec. 2015
PSD-Partidul Social Democrat - din dec. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în feb. 2013
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din feb. 2013
 - până în feb. 2013
Grupul parlamentar Democrat Popular - din feb. 2013
 - până în mai 2013
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din mai 2013
 - până în noi. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic - Vicepreședinte (din sep. 2014)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în feb. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea