Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Ion Vela Versiunea pentru printare

Ion VELA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2002 - Secretar
 sep. - dec. 2004 - Chestor

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în apr. 2004
 
independent  - din apr. 2004

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în mar. 2004 Secretar - din feb. 2004
 - până în mar. 2004
Senator neafiliat - din mar. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din sep. 2001)
Comisia pentru sănătate publică

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 41 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 7, din care 2 promulgate legi
Membru în:15 comisii de mediere
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 9:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro