Cosette-Paula CHICHIRĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - din feb. 2017
 - până în feb. 2018
   Vicelider - din feb. 2019
 - până în feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (noi. 2017 - feb. 2018) - Președinte

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în dec. 2020