Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Daniel Cristian Florian Versiunea pentru printare

Daniel Cristian FLORIAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015 Vicelider - din feb. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 34
Motiuni: 4

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 iunie 2022, 3:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro