Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Pavel Cherescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Pavel CHERESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 177/29.03.2004 L175/2004 Propunere legislativă privind completarea art.15 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
2. 194/06.04.2004 L152/2004 Propunere legislativă pentru modificarea alineatului 1 al articolului 101 din Legea nr.53/2003 Codul Muncii, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 75 din 5 februarie 2003 respinsa
definitiv
3. 210/18.04.2002   Propunere legislativă privind înființarea orașului Felix, județul Bihor. respinsa
definitiv
4. 222/25.04.2002   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.64/2002 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/1999 privind obligația agenților economici de a utiliza aparatele de marcat electronice fiscale. respinsa
definitiv
5. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
6. 269/08.04.2003   Propunere legislativă privind completarea art.135 din Legea nr.215/2001 a administrației publice locale respinsa
definitiv
7. 293/06.06.2002 L594/2002 Propunere legislativă privind reînființarea comunei Sânnicolau Român, județul Bihor. Lege 102/2003
8. 298/22.05.2001   Propunere legislativă privind reînființarea comunei Sânnicolau Român, județul Bihor. respinsa
definitiv
9. 299/11.06.2002   Propunere legislativă pentru completarea alin. 1 al art.11 din Legea nr.345/2002 privind taxa pe valoarea adăugată. respinsa
definitiv
10. 310/13.05.2004 L257/2004 Propunere legislativă de completare a art.22 al Legii nr.195/2000 privind constituirea și organizarea clerului militar respinsa
definitiv
11. 335/26.05.2004 L320/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.326/22.07.2003 privind drepturile de care beneficiază copiii și tinerii ocrotiți de serviciile publice specializate pentru protecția copilului, mamele protejate în centre maternale, precum și copiii încredințați sau dați în plasament la asistenți maternali profesioniști respinsa
definitiv
12. 349/27.06.2002   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.195 din 20 aprilie 2001 privind voluntariatul. retrasa
de catre initiator
13. 547/24.10.2002   Propunere legislativă privind controlul provenienței averilor dobândite ilicit. respinsa
definitiv
14. 577/05.11.2002   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsa
definitiv
15. 595/19.11.2002   Propunere legislativă pentru prevenirea și sancționarea profanării valorilor religioase. respinsa
definitiv
16. 679/05.12.2001   Propunere legislativă pentru completarea și modificarea Decretului Lege 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945 precum și celor deportate în străinătate, ori constituite în prizonieri. respinsa
definitiv
17. 680/05.12.2001   Propunere legislativă pentru completarea Legii 189 din 2 Noiembrie 2000 privind OG nr.105/1999 pentru acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri. respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 16:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro