Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
motions
speaches
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Pavel Cherescu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Pavel CHERESCU
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 177/29.03.2004 L175/2004 Propunere legislativa privind completarea art.15 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
2. 194/06.04.2004 L152/2004 Propunere legislativa pentru modificarea alineatului 1 al articolului 101 din Legea nr.53/2003 Codul Muncii, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 75 din 5 februarie 2003 respinsa
definitiv
3. 210/18.04.2002   Propunere legislativa privind infiintarea orasului Felix, judetul Bihor. respinsa
definitiv
4. 222/25.04.2002   Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.64/2002 pentru aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.28/1999 privind obligatia agentilor economici de a utiliza aparatele de marcat electronice fiscale. respinsa
definitiv
5. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
6. 269/08.04.2003   Propunere legislativa privind completarea art.135 din Legea nr.215/2001 a administratiei publice locale respinsa
definitiv
7. 293/06.06.2002 L594/2002 Propunere legislativa privind reinfiintarea comunei Sannicolau Roman, judetul Bihor. Lege 102/2003
8. 298/22.05.2001   Propunere legislativa privind reinfiintarea comunei Sannicolau Roman, judetul Bihor. respinsa
definitiv
9. 299/11.06.2002   Propunere legislativa pentru completarea alin. 1 al art.11 din Legea nr.345/2002 privind taxa pe valoarea adaugata. respinsa
definitiv
10. 310/13.05.2004 L257/2004 Propunere legislativa de completare a art.22 al Legii nr.195/2000 privind constituirea si organizarea clerului militar respinsa
definitiv
11. 335/26.05.2004 L320/2004 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.326/22.07.2003 privind drepturile de care beneficiaza copiii si tinerii ocrotiti de serviciile publice specializate pentru protectia copilului, mamele protejate in centre maternale, precum si copiii incredintati sau dati in plasament la asistenti maternali profesionisti respinsa
definitiv
12. 349/27.06.2002   Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.195 din 20 aprilie 2001 privind voluntariatul. retrasa
de catre initiator
13. 547/24.10.2002   Propunere legislativa privind controlul provenientei averilor dobandite ilicit. respinsa
definitiv
14. 577/05.11.2002   Propunere legislativa pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsa
definitiv
15. 595/19.11.2002   Propunere legislativa pentru prevenirea si sanctionarea profanarii valorilor religioase. respinsa
definitiv
16. 679/05.12.2001   Propunere legislativa pentru completarea si modificarea Decretului Lege 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945 precum si celor deportate in strainatate, ori constituite in prizonieri. respinsa
definitiv
17. 680/05.12.2001   Propunere legislativa pentru completarea Legii 189 din 2 Noiembrie 2000 privind OG nr.105/1999 pentru acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945, precum si celor deportate in strainatate ori constituite in prizonieri. respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 12 december 2019, 10:26
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro