Andrei Ioan CHILIMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data încetarii mandatului: 24 iunie 2004 - demisie - HCD nr.11/2004
înlocuit de: Vlad-Octavian Moisescu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:dec. 2000 - ian. 2001 - Secretar
 feb. - sep. 2002 - Chestor
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din sep. 2002)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (din mar. 2003) - Vicepreședinte (din mar. 2004)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din noi. 2003
 - până în iun. 2004
 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - până în iun. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în iun. 2004