Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Daniel Chițoiu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Daniel CHIȚOIU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 50/21.02.2011 L767/2010 Propunere legislativă pentru modificarea art.56 și art.71 din Legea administrației publice locale nr.215/2001, republicată Lege 13/2012
2. 82/16.03.2010 L616/2009 Propunere legislativă privind combaterea plăților întirziate de către autoritățile și instituțiile publice respinsa
definitiv
3. 143/07.04.2010 L636/2009 Propunere legislativă privind utilizarea monedei naționale respinsa
definitiv
4. 150/07.04.2010 L672/2009 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.328/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia respinsa
definitiv
5. 173/29.05.2012 L39/2012 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2006 privind medierea și organizarea profesiei de mediator Lege 115/2012
6. 180/19.04.2010 L342/2010 Propunere legislativă privind învățământul superior respinsa
definitiv
7. 181/19.04.2010 L341/2010 Propunere legislativă privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
8. 182/19.04.2010 L340/2010 Propunere legislativă privind învățământul preuniversitar respinsa
definitiv
9. 198/29.05.2012 L74/2012 Proiect de Lege pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.59/2007 privind instituirea Programului național de îmbunătățire a calității mediului prin realizarea de spații verzi în localități respins
definitiv
10. 276/25.05.2009 L306/2009 Propunere legislativă privind învățământul superior respinsa
definitiv
11. 277/25.05.2009 L305/2009 Propunere legislativă privind învățământul preuniversitar respinsa
definitiv
12. 278/25.05.2009 L304/2009 Propunere legislativă privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
13. 351/29.06.2009 L538/2009 Propunere legislativă pentru modificarea alin.(1) al art.16 din Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2009, nr.19/2009 respinsa
definitiv
14. 475/27.06.2011 L357/2011 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri respinsa
definitiv
15. 578/04.11.2009 L457/2009 Proiect de Lege pentru modificarea art.69 din Legea nr.571 din 2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
16. 684/16.12.2009 L462/2009 Proiect de Lege pentru completarea și modificarea Legii nr.370/2004 pentru alegerea Președintelui României respins
definitiv
17. 687/16.12.2009 L484/2009 Proiect de Lege pentru aprobarea unor măsuri de reducere a taxelor, impozitelor și contribuțiilor sociale în vederea creării de noi locuri de muncă, creșterii economice și a menținerii puterii de cumpărare respins
definitiv
18. 807/29.11.2010 L518/2010 Propunere legislativă privind interzicerea cultivării organismelor modificate genetic și etichetarea unor categorii de produse respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 0:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro