Avram Ioan MUREȘAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.27 MUREȘ
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1998 - Chestor - până în feb. 1998
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din mar. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997