Activitate parlamentară
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Emil Negruțiu Versiunea pentru printare

Emil NEGRUȚIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.1 ALBA
pe listele Convenției Democrate Române
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992
data încetarii mandatului: 3 septembrie 1996 - decedat
înlocuit de: Nicolae Simescu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1993 - Secretar
 oct. - dec. 1992  - din noi. 1992
 feb. - iun. 1995 - Chestor
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 

Formatiunea politica:
 
PAC-Partidul Alianței Civice 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar de orientare civic-liberală - până în sep. 1993
Grupul parlamentar al Partidului Alianței Civice - din sep. 1993
 - până în sep. 1996

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (din noi. 1993)
Comisia pentru sănătate publică (din oct. 1995)

Comisii speciale comune
Comisia specială pentru elaborarea propunerii legislative privind Statutul deputatului și senatorului

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 22:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro