Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
motions
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Mihai Nistor Versiunea pentru printare

Mihai NISTOR
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.34 SUCEAVA
start of the mandate: 9 february 1993 - HS nr.5/1993
replaces: Ioan Bancescu

Political party:
 
FDSN-Democratic National Salvation Front - until jul. 1993
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - since jul. 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since feb. 1993)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 3
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 25 september 2022, 12:09
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro