Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Olguța Cocrea Versiunea pentru printare

Olguța COCREA
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.4 BACAU
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004

Political party:
PRM-Great Romania Party - until jan. 2005
 
independent  - since jan. 2005

Parliamentary group:
Parliamentary Group PRM (Great Romania) - until feb. 2005
Member non-attached - since feb. 2005

Standing committees
Committee on Equal Opportunities for Women and Men

Parliamentary activity in figures:
Speaches:15 (in 15 plenary sittings)
Political declarations:12
Legislative initiatives: 50, din care 3 promulgate legi
Questions & Interpellations: 3

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 18 september 2019, 4:38
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro