Cornel-George COMȘA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mar. 2014
 
independent  - din mar. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în mar. 2014 Vicelider - până în apr. 2013
  - din oct. 2015
 - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Secretar (până în sep. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în sep. 2014 Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia