Gheorghe COROAMĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.7
data încetarii mandatului: 29 iunie 2012 - demisie - HCD nr.21/2012

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2009
 
independent  - din sep. 2009
 - până în feb. 2010
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2010
 - până în mai 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din mai 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2009
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din sep. 2009
 - până în noi. 2009
  - din feb. 2010
 - până în mai 2012
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2012
 - până în iun. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din oct. 2009)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (oct. 2009)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în sep. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - din mar. 2010
 - până în iun. 2012