Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > ªtefan Popa Versiunea pentru printare

ªtefan POPA    (ªtefan Augustin Doinaº)
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.41 BUCURESTI
start of the mandate: 25 february 1993 - HS nr.9/1993
replaces: Rene-Radu Policrat

Political party:
 
PAC-Civic Alliance Party

Parliamentary group:
Grupul parlamentar de orientare civic-liberala - since feb. 1993
 - until sep. 1993
Parliamentary group of the Civic Alliance Party - since sep. 1993

Standing committees
(since may 1993)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 30 may 2020, 22:36
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro