Ștefan POPA    (Ștefan Augustin Doinaș)
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române
data validarii: 25 februarie 1993 - HS nr.9/1993
înlocuieste pe: René-Radu Policrat

Formatiunea politica:
 
PAC-Partidul Alianței Civice

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar de orientare civic-liberală - din feb. 1993
 - până în sep. 1993
Grupul parlamentar al Partidului Alianței Civice - din sep. 1993

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din mai 1993)