Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
amendamente
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Mihai Deaconu Versiunea pentru printare

Mihai DEACONU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iun. 2015
 
independent  - din iun. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar național democrat - până în dec. 2015 Vicelider - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
   Secretar - din feb. 2015
 - până în dec. 2015
   Lider - din dec. 2015
 - până în dec. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din iun. 2013) - Secretar (sep. 2013 - noi. 2014), Secretar (din apr. 2015)
Comisia pentru regulament (feb. 2015 - mar. 2016)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta  Președinte - din sep. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:63 (în 57 sedinte)
din care declaratii politice:40 (din care 16 depuse în scris)
Luari de cuvânt în BP: 1
Propuneri legislative initiate: 83, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 35
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 8:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro