Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Belgia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei

Dan Amedeu Lăzărescu
Dan Amedeu Lăzărescu
senator PNL
Președinte
din 21 feb. 1997
Attila Verestóy
Attila Verestóy
senator UDMR
Vicepreședinte
din 21 feb. 1997
Iosif Boda
Iosif Boda
deputat
Secretar
din 21 feb. 1997
Gheorghe Ana Florin Bogdan Octavian Bot
Gheorghe Ana
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Ștefan Baban
deputat PRM
membru
din 24 noi. 1997
Florin Bogdan
senator
membru
din 21 feb. 1997
Octavian Bot
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Alexandru Ionescu Bogdan Voinea Marinescu Constantin Moiceanu
Valentin Adrian Iliescu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Alexandru Ionescu
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Bogdan Voinea Marinescu
senator PD
membru
din 21 feb. 1997
Constantin Moiceanu
deputat USD-PSDR
membru
din 21 feb. 1997
Varujan Pambuccian Alexandru Pereș Mihai Petrescu Daniela Popa
Varujan Pambuccian
deputat Minoritati
membru
din 21 feb. 1997
Alexandru Pereș
deputat USD-PD
membru
din 21 feb. 1997
Mihai Petrescu
senator PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Daniela Popa
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Marian Sârbu Valentin. Vasilescu Horia Văsioiu Ioan Vida-Simiti
Marian Sârbu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Valentin. Vasilescu
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Horia Văsioiu
deputat USD-PD
membru
din 21 feb. 1997
Ioan Vida-Simiti
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Nicolae Zavici
Nicolae Zavici
senator
membru
din 21 feb. 1997

Fosti membri ai grupului de prietenie

Toma Năstase
Toma Năstase
deputat PRM
din 21 feb. 1997
până în 11 iul. 1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 0:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro