Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Franța - Adunarea Națională Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională

Gabriel Țepelea
Gabriel Țepelea
deputat PNȚCD
Președinte
din 21 feb. 1997
Adrian Năstase
Adrian Năstase
deputat PDSR
Vicepreședinte
din 17 iun. 1999
din 21 feb. 1997
Monica Octavia Muscă
Monica Octavia Muscă
deputat PNL
Secretar
din 21 feb. 1997
Constantin-Gheorghe Avramescu Alexandru Ioan Badea Daniela Bartoș Mitică Bălăeț
Constantin-Gheorghe Avramescu
deputat PNL
membru
din 21 feb. 1997
Alexandru Ioan Badea
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Daniela Bartoș
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Mitică Bălăeț
deputat PRM
membru
din 21 feb. 1997
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea Dumitru Gheorghe Mircea Coșea Ștefan Glăvan Marina Ionescu
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
deputat

din 21 feb. 1997
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Ștefan Glăvan
deputat USD-PD
membru
din 21 feb. 1997
Marina Ionescu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Niculae Vasile Constantin Ionescu-Galbeni Árpád-Francisc Márton Adrian Năstase Petru Mircea Negrău
Niculae Vasile Constantin Ionescu-Galbeni
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Árpád-Francisc Márton
deputat UDMR
membru
din 21 feb. 1997
Adrian Năstase
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Petru Mircea Negrău
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Aurel Constantin Papuc Dumitru Pîslaru Laurențiu Priceputu Liviu Spătaru
Aurel Constantin Papuc
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Dumitru Pîslaru
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Laurențiu Priceputu
deputat PNL
membru
din 21 feb. 1997
Liviu Spătaru
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Valeriu Tabără Mădălin-Ștefan Voicu
Valeriu Tabără
deputat PUNR
membru
din 21 feb. 1997
Mădălin-Ștefan Voicu
deputat Minoritati
membru
din 21 feb. 1997

Fosti membri ai biroului grupului de prietenie

Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
deputat
Vicepreședinte
din 21 feb. 1997
până în 17 iun. 1999

Fosti membri ai grupului de prietenie

Silvia Petrovici
Silvia Petrovici
deputat PNȚCD
din 21 feb. 1997
până în 25 oct. 1999

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 1 octombrie 2022, 2:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro