Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Marea Britanie Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord

Cristian Mihai Adomniței
Cristian Mihai Adomniței
deputat PNL
Președinte
din 3 apr. 2007
Vlad Gabriel Hogea
Vlad Gabriel Hogea
deputat PC
Secretar
Ecaterina Andronescu Valentin Samuel Boșneac Bogdan Cantaragiu Liana Dumitrescu
Ecaterina Andronescu
deputat PSD
membru
Valentin Samuel Boșneac
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007
Bogdan Cantaragiu
deputat PD-L
membru
Liana Dumitrescu
deputat Minoritati
membru
Ion Dumitru Mircea Dan Geoană Cristian Ilie Atilla-Béla-László Kelemen
Ion Dumitru
deputat PSD
membru
Mircea Dan Geoană
senator PSD
membru
Cristian Ilie
deputat PD-L
membru
din 3 apr. 2007
Atilla-Béla-László Kelemen
deputat UDMR
membru
Marius Marinescu Tiberiu Aurelian Prodan Viorel Pupeză
Marius Marinescu
senator PC
membru
Tiberiu Aurelian Prodan
senator PNL
membru
Viorel Pupeză
deputat PC
membru
Nora Cecilia Rebreanu
senator PSD
membru
din 19 mar. 2008
Radu Terinte Horia-Victor Toma Valeriu Ștefan Zgonea
Radu Terinte
senator PNL
membru
din 5 dec. 2007
Horia-Victor Toma
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007
Valeriu Ștefan Zgonea
deputat PSD
membru

Fosti membri ai biroului grupului de prietenie

Cristian Alexandru Boureanu
Cristian Alexandru Boureanu
deputat PD-L
Președinte
până în 3 apr. 2007

Fosti membri ai grupului de prietenie

Ioan Mircea Pașcu
Ioan Mircea Pașcu
deputat PSD
până în 20 dec. 2007
Silvia Adriana Țicău Valentin Dinescu
Silvia Adriana Țicău
senator PSD
până în 3 dec. 2007
Valentin Dinescu
senator PRM
din 23 mar. 2006
până în 12 ian. 2008
Cristian Alexandru Boureanu
Cristian Alexandru Boureanu
deputat PD-L
Monica Maria Iacob Ridzi Viorel Oancea Marian Sorin Paveliu Mihai Stănișoară
Monica Maria Iacob Ridzi
deputat PD-L
până în 30 noi. 2007
Viorel Oancea
deputat PD-L
până în 3 apr. 2007
Marian Sorin Paveliu
deputat PD-L
până în 3 apr. 2007
Mihai Stănișoară
deputat PD-L
până în 26 mar. 2007
Dan Voiculescu Viorel Senior Duca
Dan Voiculescu
senator PC
până în 13 sep. 2007
Viorel Senior Duca
senator
până în 23 mar. 2006

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 2:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro