Comisie permanentă

Aprobare componență: 18.12.2000

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mușetescu Tiberiu-Ovidiu
președinte din 4 mai 2004
PSD 22.04.2004
2. Vicepreședinți Mocanu Alexandru
vicepreședinte din 11 iun. 2003
PD 29.05.2003
3.   Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL  
4. Secretari Ionescu Daniel PRM  
5.   Winkler Iuliu
secretar din 27 apr. 2004
UDMR  
6. Membri Baban Ștefan PRM  
7.   Baltă Tudor PSD  
8.   Bar Mihai PSD  
9.   Băncescu Ioan PRM  
10.   Bercăroiu Victor PSD  
11.   Bleotu Vasile PSD  
12.   Boabeș Dumitru PSD  
13.   Boajă Minică PSD  
14.   Cladovan Teodor PD  
15.   Creț Nicoară PSD  
16.   Delureanu Virgil PSD 19.10.2004
17.   Grigoraș Neculai PSD  
18.   Gubandru Aurel PSD  
19.   Ignat Miron Minoritati 09.02.2004
20.   Ionel Viorel PRM 13.09.2004
21.   Kedves Emeric UDMR 13.09.2004
22.   Moisescu George Dumitru PRM  
23.   Neamțu Horia Ion PSD  
24.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL  
25.   Sali Negiat Minoritati  
26.   Săpunaru Nini PNL  
27.   Selagea Constantin PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Georgescu Florin PSD 17.03.2004
2. Vicepreședinți Videanu Adriean PD 22.05.2003
3. Secretari Birtalan Akos UDMR 27.04.2004

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Birtalan Akos UDMR 13.09.2004
2. Georgescu Florin PSD 11.10.2004
3. Holtea Iancu PRM 25.06.2004
4. Ignat Miron Minoritati 03.09.2001
5. Videanu Adriean PD 22.05.2003