Comisie permanentă

Aprobare componență: 18.12.2000

Domenii de activitate:

industria și ramurile ei; comerț interior și exterior, turism și servicii turistice, protecția consumatorilor; strategii de dezvoltare a industriilor și a serviciilor; asigurarea resurselor de materii prime și energie pentru economia națională; dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii în industrie și servicii; probleme specifice ale privatizării în industrie și servicii, ale dezvoltării sectorului privat în aceste ramuri; bursele de mărfuri industriale și servicii; strategii de investiții; calitatea produselor industriale și a serviciilor; standarde și mărci; protecția investițiilor și a mărcilor; progresul tehnic și dezvoltarea tehnologică; eficiența și capacitatea concurențială a produselor și serviciilor pe piața internă și externă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Comisia pentru industrii și servicii

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Antal István UDMR  
2. Vicepreședinți Bivolaru Ioan PSD  
3.   Dragomir Dumitru PRM  
4. Secretari Buzea Cristian Valeriu PRM  
5.   Vasile Aurelia PSD  
6. Membri Anton Marin PNL  
7.   Berceanu Radu Mircea PD  
8.   Birtalan Akos UDMR 13.09.2004
9.   Boagiu Anca-Daniela PD  
10.   Calcan Valentin Gigel PSD  
11.   Ciopraga Mircea PNL 08.11.2004
12.   Erdei Dolóczki István UDMR  
13.   Fâcă Mihail PSD  
14.   Manolescu Oana Minoritati  
15.   Miclea Ioan PRM  
16.   Mihăilescu Petru Șerban PSD  
17.   Palade Doru Dumitru PRM  
18.   Rădoi Ion PSD  
19.   Sandu Ion Florentin PSD  
20.   Savu Vasile Ioan Minoritati  
21.   Semcu Adrian Emanuil PNL 03.09.2003
22.   Ștefănoiu Luca PSD  
23.   Târpescu Pavel PSD  
24.   Voinea Olga Lucheria neafiliat  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Albu Gheorghe PD   03.02.2003
2. Cerchez Metin Minoritati   27.11.2001
3. Chiriță Dumitru PSD   01.11.2004
4. Daraban Aurel PSD 22.02.2001 01.11.2004
5. Lepșa Victor Sorin neafiliat 13.09.2004 20.09.2004
6. Patriciu Dan Costache Dinu PNL   18.06.2003
7. Ráduly Róbert Kálmán UDMR 12.02.2001 27.06.2004