Comisie permanentă

Înființare: 21.12.2000Aprobare componență: 22.12.2004

Domenii de activitate

tehnologia informatiei si comunicatiilor, tehnologii avansate specifice domeniului, alinierea la reglementarile, respectiv la standardele internationale, si proprietatea intelectuala în domeniu.

Subcomisii

Subcomisia pentru Spațiu

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 Înreg.video: 2017

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Pambuccian Varujan Minoritati  
2. Vicepreședinți Buzea Cristian Valeriu PRM  
3.   Nica Dan PSD  
4. Secretari Ungureanu Valeriu Alexandru
secretar din 28 mar. 2006
PSD  
5. Membri Andreica Romică PD-L 18.02.2008
6.   Bobeanu Răzvan-Petrică PSD 11.02.2008
7.   Brînză William Gabriel PD-L 27.03.2006
8.   Codîrlă Liviu PD-L 18.02.2008
9.   Drețcanu Doina Micșunica PSD 15.05.2006
10.   Dumitrescu Liana Minoritati 03.03.2008
11.   Ibram Iusein Minoritati 06.02.2006
12.   Ilie Cristian PD-L 03.05.2007
13.   Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD  
14.   Mironescu Laurențiu PD-L 11.12.2007
15.   Rusu Valentin PD-L 06.10.2008
16.   Silaghi Ovidiu Ioan PNL 08.09.2005

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Secretari Bobeanu Răzvan-Petrică PSD   02.03.2006
2.   Știrbu Monica-Mihaela PNL 29.09.2005 06.02.2007

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Baban Ștefan PRM   14.02.2005
2. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD   02.03.2006
3. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L   23.06.2005
4. Ghișe Ioan PNL   26.02.2007
5. Hoinaru Marian PD-L 26.06.2007 18.02.2008
6. Kovacs Attila UDMR   10.07.2008
7. Nistoran Dorin-Liviu neafiliat   16.09.2008
8. Popescu Florin Aurelian PD-L 05.03.2007 24.06.2008
9. Radu Octavian-Claudiu PD-L   28.06.2005
10. Rușanu Dan Radu PNL   21.02.2005
11. Săpunaru Nini PNL   08.09.2005
12. Sârbu Daciana Octavia PSD 23.06.2005 30.11.2007
13. Știrbu Monica-Mihaela PNL 29.06.2005 06.02.2007
14. Turcan Raluca PD-L 05.03.2007 12.03.2007
15. Vălean Adina Ioana PNL 28.02.2006 30.11.2007
16. Zgonea Valeriu Ștefan PSD   21.03.2005