Comisie permanentă

Număr membri: 21-39

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 2008 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicolăescu Gheorghe-Eugen
președinte din 25 sep. 2012
PNL  
2. Vicepreședinți Manda Iulian Claudiu
vicepreședinte din 25 sep. 2012
PSD  
3.   Nițu Adrian Henorel
vicepreședinte din 7 sep. 2010
PD-L  
4. Secretari Bud Nicolae
secretar din 7 sep. 2010
PD-L  
5.   Nosa Iuliu PSD  
6. Membri Bleotu Vasile PSD  
7.   Călian Petru PD-L  
8.   Chițoiu Daniel PNL  
9.   Ciobanu Gheorghe PSD  
10.   Dascălu Constantin PD-L  
11.   Donțu Mihai-Aurel PNL  
12.   Dragomir Gheorghe PNL  
13.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD  
14.   Edler András György UDMR 02.11.2011
15.   Erdei Dolóczki István UDMR  
16.   Florescu Adrian PD-L  
17.   Holdiș Ioan PD-L  
18.   Ialomițianu Gheorghe PD-L  
19.   Ignat Miron Mino.  
20.   Merka Adrian-Miroslav Mino.  
21.   Militaru Constantin Severus PD-L  
22.   Mocanu Adrian PSD  
23.   Motreanu Dan-Ștefan PNL 20.12.2011
24.   Neculai Marius neafiliat 15.04.2009
25.   Pardău Dumitru PNL 22.12.2009
26.   Petrescu Petre PSD  
27.   Popeangă Vasile PSD  
28.   Steriu Valeriu-Andrei Prog. 07.12.2010
29.   Stroe Mihai PD-L 07.12.2010
30.   Ștefan Viorel PSD  
31.   Țintean Ioan PNL 29.09.2009
32.   Țurea Răzvan Prog. 08.10.2012

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Barna Maria Eugenia Prog. 03.05.2011 25.09.2012
2.   Ștefan Viorel PSD   03.05.2011
3. Vicepreședinți Chițoiu Daniel PNL   30.05.2012
4.   Ialomițianu Gheorghe PD-L   07.09.2010
5. Secretari Nițu Adrian Henorel PD-L   07.09.2010

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Balan Ioan PD-L   04.03.2009
2. Barna Maria Eugenia Prog. 19.04.2011 25.09.2012
3. Burlacu Cristian-Ion PD-L 07.12.2010 08.03.2011
4. Holban Titi PNL 27.10.2009 20.12.2011
5. Lakatos Petru UDMR   18.10.2011
6. Marian Dan Mihai PD-L   08.03.2011
7. Martin Eduard-Stelian PSD   08.03.2011
8. Nechifor Cătălin-Ioan PSD   30.06.2012
9. Olteanu Bogdan PNL 21.04.2009 19.10.2009
10. Surupăceanu Mugurel PSD 17.03.2010 08.03.2011
11. Șandru Mihaela Ioana PD-L 07.12.2010 08.03.2011
12. Țurea Răzvan Prog.   19.04.2011
13. Uioreanu Horea-Dorin PNL   08.03.2011