Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

autonomia locală; reforme administrative; organizarea administrativ-teritorială; statutul funcționarului public; sisteme urbane; rețele urbane și rurale; finanțele publice locale; amenajarea teritoriului; construcții.

Date de contact

Email: cp06@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Roman Florin-Claudiu
președinte din 24 oct. 2017
PNL 13.06.2017
2. Vicepreședinți Călin Ion PSD  
3.   Floroiu Ionel
vicepreședinte din 3 sep. 2019
PSD  
4.   Meiroșu Marilena-Emilia
vicepreședinte din 28 oct. 2019
PRO Europa 04.09.2019
5.   Seres Dénes
vicepreședinte din 17 apr. 2018
UDMR  
6. Secretari Bucura-Oprescu Simona PSD  
7.   Fădor Angelica PNL  
8. Membri Avram Constantin ALDE  
9.   Benga Tudor - Vlad USR  
10.   Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP  
11.   Chiriac Viorel PSD  
12.   Cojocaru Petru-Bogdan PSD 04.09.2019
13.   Csokany Petronela-Mihaela Minoritati  
14.   Dan Nicușor Daniel USR  
15.   Korodi Attila UDMR 11.09.2019
16.   Leoreanu Laurențiu-Dan PNL 13.09.2017
17.   Mușoiu Ștefan PSD  
18.   Nicolae Andrei PSD 14.11.2017
19.   Palăr Ionel PNL  
20.   Petrea Gabriel PRO Europa 07.05.2019
21.   Popescu Mariana-Venera Minoritati  
22.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD 13.02.2019
23.   Șovăială Constantin PNL  
24.   Ștefan Corneliu PSD  
25.   Țachianu Marian PSD 04.09.2019
26.   Ursu Răzvan-Ion PSD 01.02.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Vicepreședinți Csoma Botond UDMR   17.04.2018
3.   Marica Petru-Sorin PRO Europa 30.05.2018 07.05.2019
4.   Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 07.03.2017 21.05.2018
5.   Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Cioabă Petre PSD 26.06.2019 04.09.2019
3. Csoma Botond UDMR   25.04.2018
4. Dragnea Nicolae-Liviu PSD   29.05.2019
5. Iacomi Iulian PSD   04.07.2017
6. Marica Petru-Sorin PRO Europa   07.05.2019
7. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 28.02.2017 30.05.2018
8. Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
9. Paraschiv Rodica PSD 13.09.2017 13.02.2019
10. Roman Florin-Claudiu PNL   16.05.2017
11. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 13.09.2017 14.11.2017
12. Trușcă Constantin PSD   17.07.2017