Grupuri parlamentare

Camera Deputaţilor

Legislatura 2004-2008

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

Lista cu fotografii Propuneri legislative initiate din: 2008 | 2007 | 2006 | 2005 Întrebari si interpelari din: 2008 | 2007 | 2006 | 2005



Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Márton Árpád-Francisc
din 1 feb. 2005
2. Vicelideri Varga Attila
3.   Seres Dénes
din 1 feb. 2005
4. Secretari Máté András-Levente
din 5 feb. 2007
5. Membri Antal István
6.   Asztalos Ferenc
7.   Becsek-Garda Dezső-Kálmán
8.   Bónis István
9.   Borbély László
10.   Erdei Dolóczki István
11.   Haszmann Pál-Péter 13 aug. 2008
12.   Kelemen Atilla-Béla-László
13.   Kelemen Hunor
14.   Kerekes Károly
15.   Király Andrei-Gheorghe
16.   Kónya-Hamar Sándor
17.   Lakatos Petru
18.   Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen 13 aug. 2008
19.   Olosz Gergely 8 oct. 2008
20.   Sóki Béla
21.   Szekely Levente Csaba
22.   Toró Tiberiu

Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Lider Kelemen Atilla-Béla-László
până în 1 feb. 2005
2. Vicelideri Márton Árpád-Francisc
până în 1 feb. 2005
3. Secretari Kovacs Attila
din 1 feb. 2005 - până în 5 feb. 2007

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru pâna
1. Antal Árpád-András 3 iul. 2008
2. Kovacs Attila 10 iul. 2008
3. Tamás Sándor 3 iul. 2008