Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Grupul parlamentar PRO România

Data înființării:29-05-2019 Lista fără fotografii Comunicate de presa Propuneri legislative initiate din: 2020 | 2019 Întrebari și interpelări din: 2020 | 2019 în data de 14.09.2020, "Grupul parlamentar PRO Europa" și-a schimbat denumirea în "Grupul parlamentar PRO România"



Victor-Viorel Ponta
Victor-Viorel Ponta
PRO RO
Lider
Alexandru Bălănescu Mircea-Titus Dobre Mihaela Huncă Mihai Mohaci
Alexandru Bălănescu
PRO RO
Vicelider
din 3 feb. 2020
membru
din 26 aug. 2019
Mircea-Titus Dobre
PRO RO
Vicelider
din 2 sep. 2019
Mihaela Huncă
PRO RO
Vicelider
din 3 feb. 2020
Mihai Mohaci
PRO RO
Vicelider
din 3 feb. 2020
membru
din 12 iun. 2019
Cătălin-Ioan Nechifor Octavian Petric Gabriela-Maria Podașcă Florinel Stancu
Cătălin-Ioan Nechifor
PRO RO
Vicelider
din 2 sep. 2019
Octavian Petric
PRO RO
Vicelider
din 2 sep. 2019
Gabriela-Maria Podașcă
PRO RO
Vicelider
din 26 iun. 2019
Florinel Stancu
PRO RO
Vicelider
din 2 sep. 2019
membru
din 26 aug. 2019
Alina Teiș Oana-Silvia Vlăducă
Alina Teiș
PRO RO
Vicelider
din 1 sep. 2020
membru
din 23 iun. 2020
Oana-Silvia Vlăducă
PRO RO
Vicelider
din 2 sep. 2019
Alin Vasile Văcaru
Alin Vasile Văcaru
PRO RO
Secretar
din 26 iun. 2019
Nicolae Bănicioiu Emanuel-Iuliu Havrici Petru-Sorin Marica Ion Mocioalcă
Nicolae Bănicioiu
PRO RO
Emanuel-Iuliu Havrici
PRO RO
membru
din 2 sep. 2019
Petru-Sorin Marica
PRO RO
Ion Mocioalcă
PRO RO
Mihai Niță Radu - Adrian Pau Gabriel Petrea Mihai Valentin Popa
Mihai Niță
PRO RO
membru
din 14 oct. 2019
Radu - Adrian Pau
PRO RO
Gabriel Petrea
PRO RO
membru
din 14 oct. 2019
Mihai Valentin Popa
PRO RO
membru
din 24 iun. 2019
Ion Spânu
Ion Spânu
PRO RO

Foști membri ai biroului grupului:

Daniel Constantin Ion Mocioalcă Mihai Tudose
Daniel Constantin
Vicelider
până în 2 sep. 2019
Ion Mocioalcă
Vicelider
din 26 iun. 2019
până în 2 sep. 2019
Mihai Tudose
Vicelider
până în 19 iun. 2019
Gabriela-Maria Podașcă
Gabriela-Maria Podașcă
Secretar
până în 26 iun. 2019

Foști membri ai grupului:

Anton Anton Constantin Avram Liviu-Ioan Balint Mircea Marius Banias
Anton Anton
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Constantin Avram
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Liviu-Ioan Balint
membru
din 26 aug. 2019
până în 20 ian. 2020
Mircea Marius Banias
membru
până în 20 ian. 2020
Alexandra-Corina Bogaciu Florică Ică Calotă Steluța-Gustica Cătăniciu Sorin Mihai Cîmpeanu
Alexandra-Corina Bogaciu
membru
până în 3 feb. 2020
Florică Ică Calotă
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Steluța-Gustica Cătăniciu
membru
din 23 sep. 2019
până în 21 oct. 2019
Sorin Mihai Cîmpeanu
membru
până în 20 ian. 2020
Daniel Constantin Eugen Durbacă Damian Florea Andrei Dominic Gerea
Daniel Constantin
membru
până în 26 noi. 2019
Eugen Durbacă
membru
până în 24 iun. 2020
Damian Florea
membru
din 24 iun. 2019
până în 20 ian. 2020
Andrei Dominic Gerea
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Dumitru Lovin Marilena-Emilia Meiroșu Adrian Mocanu Daniel Olteanu
Dumitru Lovin
membru
din 2 oct. 2019
până în 22 oct. 2019
Marilena-Emilia Meiroșu
membru
până în 20 ian. 2020
Adrian Mocanu
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Daniel Olteanu
membru
din 24 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Mihai Doru Oprișcan Toma-Florin Petcu Eusebiu-Manea Pistru Georgian Pop
Mihai Doru Oprișcan
membru
din 24 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Toma-Florin Petcu
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Eusebiu-Manea Pistru
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Georgian Pop
membru
până în 3 feb. 2020
Marius-Gheorghe Surgent Ion Tabugan Mihai Tudose Varujan Vosganian
Marius-Gheorghe Surgent
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Ion Tabugan
membru
din 24 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Mihai Tudose
membru
până în 19 iun. 2019
Varujan Vosganian
membru
din 23 sep. 2019
până în 22 oct. 2019