Urmarirea procesului legislativ

Camera Deputatilor

BP633/2005

Propunere legislativă pentru modificarea Legii cetățeniei române nr.21/1991(cu modificările și completările ulterioare)

Nr. înregistrare:
- B.P.I.:633/11-10-2005
- Camera Deputatilor:BP633/11.10.2005
- Senat:L117/02.02.2006
Procedura legislativa:cf. Constitutiei revizuita în 2003
Camera decizionala:Camera Deputatilor
Tip initiativa:Propunere legislativa
pentru modificarea L. nr. 21/1991
Procedura de urgenta:nu
Stadiu: procedura legislativa încetata prin retragere de catre initiator
Initiator:2 deputati, din care:
- PNL:Pruteanu Vasile, Ursărescu Dorinel
Consultati:
Format PDF - 55 kb Expunerea de motive
Format PDF - 35 kb Forma inițiatorului

Derularea procedurii legislative

vezi și operațiile de la Senat
Data       Actiunea
CD
12.10.2005     prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
Format PDF - 23 kbAdresa inițiatorului
SE
12.10.2005     înaintat la Senat
12.04.2006     încetarea procedurii legislative prin retragere de catre initiator