Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 19/2012 privind completarea Legii-cadru nr.284/2010 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:319 126 81 34 35 16 14 13
- voturi pentru (DA):287 126 81 34 3 16 14 13
- voturi împotrivă (NU):30 - - - 30 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel PNL DA
51. Cioată Cezar ND NU
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND NU
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic PNL DA
115. Gheorghe Florin PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria ND NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hrebenciuc Viorel PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Iliuță Vasile PDL DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Man Mircea PDL DA
156. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
168. Mazilu Constantin PSD DA
169. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
170. Melinte Ion ND NU
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian ND NU
173. Mihăilă Ioan PDL DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Mincă Liliana ND NU
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocanu Vasile PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina ND NU
184. Moisii Constantin ND NU
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Moldovan Iosif UDMR DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Movilă Petru PDL DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Nazare Alexandru PDL DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement PDL DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara ND NU
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND NU
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor PDL DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrescu Petre PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
224. Plumb Rovana PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popa Radu Mihai ND NU
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Călin PNL DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob ND NU
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Ioan Sorin PSD DA
243. Roman Petre PNL DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rotaru Răzvan ND NU
248. Rușanu Dan Radu PNL DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
255. Scutaru Adrian George PNL DA
256. Secară Florin Mihail PDL DA
257. Sefer Cristian-George ND NU
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru ND NU
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela PDL DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion ND NU
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Tabugan Ion PSD DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
286. Tararache Mihai ND NU
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teju Sorin PNL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudose Mihai PSD DA
301. Tușa Adriana Diana PNL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel PNL DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Vasilescu Nicolae PSD DA
308. Vladu Iulian PDL DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 16:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro