Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 110/2012 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.284/2010 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:319 125 82 33 36 16 14 13
- voturi pentru (DA):282 122 81 33 3 16 14 13
- voturi împotrivă (NU):32 1 - - 31 - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:4 2 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD NU
47. Chebac Eugen ND NU
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ND NU
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL -
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND NU
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Giurescu Dinu ALDE DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria ND NU
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Iliuță Vasile PDL DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
157. Lubanovici Mircea PDL DA
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Man Mircea PDL DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion ND NU
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian ND NU
177. Mihăilă Ioan PDL DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Mincă Liliana ND NU
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina ND NU
188. Moisii Constantin ND NU
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru PDL DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement PDL DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND NU
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND NU
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL DA
219. Orban Ludovic PNL DA
220. Palașcă Viorel PNL DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor PDL DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
229. Plumb Rovana PSD DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai ND NU
235. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
236. Potor Călin PNL DA
237. Preda Cezar-Florin PDL DA
238. Pușcaș Iacob ND NU
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Rizea Cristian PSD DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL DA
247. Roman Ioan Sorin PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ND NU
253. Rușanu Dan Radu PNL DA
254. Sava Andrei-Valentin PSD DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
256. Săpunaru Nini PNL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Scarlat George PNL DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Sefer Cristian-George ND NU
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru ND NU
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD -
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela PDL DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion ND -
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Tabugan Ion PSD DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
288. Tararache Mihai ND NU
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teju Sorin PNL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD -
298. Toader Mircea-Nicu PDL DA
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
305. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel PNL DA
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Vladu Iulian PDL DA
310. Vlase Petru Gabriel PSD DA
311. Vlădoiu Aurel PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 ianuarie 2020, 4:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro