Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 207/2012 pentru modificarea Decretului-Lege nr.118 din 30 martie 1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:314 121 81 33 37 15 14 13
- voturi pentru (DA):272 119 78 32 2 15 14 12
- voturi împotrivă (NU):36 - 2 - 34 - - -
- abțineri:4 - 1 1 1 - - 1
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD -
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Cioată Cezar ND NU
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND Abținere
62. Coman Gheorghe ND NU
63. Comșa Cornel-George ND NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND NU
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL Abținere
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND NU
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grecea Maria ND NU
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Iliuță Vasile PDL DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion ND NU
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian ND NU
176. Mihăilă Ioan PDL DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Mincă Liliana ND NU
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND NU
187. Moisii Constantin ND NU
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Clement PDL DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PNL DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND NU
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND NU
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PDL DA
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor PDL DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Păun Nicolae Minoritati DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
226. Plumb Rovana PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL NU
231. Popa Radu Mihai ND NU
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PNL DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob ND NU
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Petre PNL DA
246. Roman Victor PSD DA
247. Roșca Lucreția PSD DA
248. Roșca Mircea PNL DA
249. Rotaru Răzvan ND NU
250. Rușanu Dan Radu PNL DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Sefer Cristian-George ND NU
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Simedru Dan Coriolan PNL DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru ND NU
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Anghel PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela PDL DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion ND NU
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Tabugan Ion PSD DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
283. Tararache Mihai ND NU
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL DA
289. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
290. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
291. Tiuch Cătălin PSD DA
292. Tîlvăr Angel PSD DA
293. Toader Mircea-Nicu PDL DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Tușa Adriana Diana PNL DA
299. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel PNL DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Vladu Iulian PDL DA
305. Vlase Petru Gabriel PSD DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
314. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 23:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro