Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 485/2011 privind reglementarea condițiilor de punere pe piață a plantelor, substanțelor și preparatelor stupefiante, halucinogene, euforice, psihotrope și derivaților acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:318 122 82 37 35 16 13 13
- voturi pentru (DA):284 120 81 36 5 16 13 13
- voturi împotrivă (NU):31 - - 1 30 - - -
- abțineri:3 2 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
48. Chebac Eugen ND NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ND NU
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PDL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND NU
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND NU
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul PNL DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND NU
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Giurescu Dinu ALDE DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria ND NU
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Iliuță Vasile PDL DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Martin Eduard-Stelian PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion ND DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian ND NU
175. Mihăilă Ioan PDL DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND NU
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND NU
187. Moisii Constantin ND NU
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Movilă Petru PDL DA
192. Muntean Mircia PDL NU
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Clement PDL DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
207. Nicolicea Eugen PSD DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND NU
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND NU
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor PDL DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrescu Petre PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
227. Plumb Rovana PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai ND NU
233. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
234. Potor Călin PNL DA
235. Preda Cezar-Florin PDL DA
236. Pușcaș Iacob ND NU
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Rizea Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL DA
245. Roman Ioan Sorin PSD DA
246. Roman Petre PNL DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL DA
250. Rotaru Răzvan ND NU
251. Rușanu Dan Radu PNL DA
252. Sava Andrei-Valentin PSD DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Secară Florin Mihail PDL DA
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Smarandache Miron Alexandru ND DA
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Mihaela PDL DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
276. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion ND NU
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Tabugan Ion PSD DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
288. Tararache Mihai ND NU
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
294. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
295. Tiuch Cătălin PSD DA
296. Tîlvăr Angel PSD DA
297. Toader Mircea-Nicu PDL DA
298. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Tușa Adriana Diana PNL DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
304. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Vladu Iulian PDL DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 5:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro