Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 557/2009 privind sprijinul acordat de statul român pentru intabularea terenurilor agricole și forestiere aflate în extravilanul localităților, restituite vechilor proprietari prin legile de retrocedare a proprietăților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:322 127 81 34 37 16 15 12
- voturi pentru (DA):274 123 78 28 5 15 13 12
- voturi împotrivă (NU):37 1 1 4 29 1 1 -
- abțineri:9 2 2 2 2 - 1 -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD -
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ND NU
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND Abținere
63. Coman Gheorghe ND NU
64. Comșa Cornel-George ND -
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Covaci Dorel PSD Abținere
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND NU
77. Dascălu Constantin PDL Abținere
78. Deaconu Mihai ND NU
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND NU
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul PNL DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
101. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
102. Dușa Mircea PSD DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria ND Abținere
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gudu Vasile PDL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
139. Iane Daniel PNL Abținere
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Iliuță Vasile PDL DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
159. Lubanovici Mircea PDL DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu PNL DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Martin Eduard-Stelian PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
172. Máté András-Levente UDMR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Melinte Ion ND DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian ND NU
179. Mihăilă Ioan PDL DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL NU
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND NU
191. Moisii Constantin ND NU
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Muntean Mircia PDL DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement PDL DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND NU
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND NU
220. Ochi Ion PSD Abținere
221. Oltean Ioan PDL DA
222. Orban Ludovic PNL NU
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Pardău Dumitru PNL DA
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Plumb Rovana PSD DA
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
236. Popa Radu Mihai ND NU
237. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
238. Potor Călin PNL DA
239. Preda Cezar-Florin PDL DA
240. Pușcaș Iacob ND NU
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND NU
254. Rușanu Dan Radu PNL DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PDL DA
262. Sefer Cristian-George ND NU
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru ND DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Mihaela PDL DA
275. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șcheau Ion ND NU
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Tabugan Ion PSD DA
290. Tararache Mihai ND NU
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
297. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
298. Tiuch Cătălin PSD DA
299. Tîlvăr Angel PSD DA
300. Toader Mircea-Nicu PDL NU
301. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorache Daniel PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Tușa Adriana Diana PNL DA
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
307. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Vladu Iulian PDL DA
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 17:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro