Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 75/2012 privind modificarea articolului 140 din Legea nr.571/2003 privind Codul Fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 126 84 37 37 16 15 13
- voturi pentru (DA):244 126 83 3 3 2 15 12
- voturi împotrivă (NU):81 - 1 34 32 14 - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Bónis István UDMR NU
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND NU
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND NU
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ND NU
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PDL NU
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria ND NU
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE -
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND NU
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Iliuță Vasile PDL NU
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL NU
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
156. Kelemen Hunor UDMR NU
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR NU
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR NU
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Lubanovici Mircea PDL NU
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PDL NU
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR NU
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
175. Máté András-Levente UDMR NU
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion ND NU
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND NU
182. Mihăilă Ioan PDL NU
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Militaru Lucian PDL NU
186. Mincă Liliana ND NU
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Mocioi Niculina ND NU
194. Moisii Constantin ND NU
195. Moldovan Ioan ALDE DA
196. Moldovan Iosif UDMR NU
197. Molnar Zsolt UDMR NU
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL NU
200. Muntean Mircia PDL NU
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Nassar Rodica PSD DA
203. Nazare Alexandru PDL NU
204. Neacșu Marian PSD DA
205. Nechita Aurel PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement PDL DA
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
215. Nicolicea Eugen PSD DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
218. Nistor Laurențiu PSD DA
219. Nistor Marioara ND NU
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND NU
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PDL NU
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Paleologu Theodor PDL NU
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
236. Plumb Rovana PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popa Radu Mihai ND NU
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Potor Călin PNL DA
244. Preda Cezar-Florin PDL NU
245. Pușcaș Iacob ND NU
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL DA
252. Rizea Cristian PSD DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL NU
254. Roman Ioan Sorin PSD DA
255. Roman Victor PSD DA
256. Roșca Lucreția PSD DA
257. Roșca Mircea PNL DA
258. Rotaru Răzvan ND NU
259. Rușanu Dan Radu PNL DA
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL NU
268. Sefer Cristian-George ND NU
269. Seres Dénes UDMR NU
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru ND NU
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Mihaela PDL NU
281. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
282. Stragea Sorin Constantin PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR NU
287. Șcheau Ion ND NU
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șoptică Costel PNL DA
290. Șova Lucian PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
296. Tararache Mihai ND Abținere
297. Tămâian Ioan PNL DA
298. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teju Sorin PNL DA
302. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
303. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
304. Tiuch Cătălin PSD DA
305. Tîlvăr Angel PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PDL NU
307. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorache Daniel PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Tușa Adriana Diana PNL DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
314. Uricec Eugen Constantin PSD DA
315. Ursărescu Dorinel PNL DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Vladu Iulian PDL NU
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
322. Vulpescu Ioan PSD DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zaharcu Neviser PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 21:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro