Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 728/2011 pentru modificarea și completarea art.313 din Legea nr.95/2006, cu privire la recuperarea unor sume bănești de la persoane care aduc daune sănătății altor persoane
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:323 124 83 37 37 15 15 12
- voturi pentru (DA):285 122 83 34 5 15 15 11
- voturi împotrivă (NU):35 - - 2 32 - - 1
- abțineri:2 1 - 1 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND NU
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND NU
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ND NU
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PDL DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Dascălu Constantin PDL Abținere
80. Deaconu Mihai ND NU
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND NU
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
136. Holban Titi PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hrebenciuc Viorel PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kerekes Károly UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
159. Lubanovici Mircea PDL DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu PNL DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Martin Eduard-Stelian PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
172. Máté András-Levente UDMR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Melinte Ion ND NU
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian ND NU
179. Mihăilă Ioan PDL DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL NU
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND NU
191. Moisii Constantin ND NU
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Muntean Mircia PDL DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement PDL DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND NU
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND NU
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Paleologu Theodor PDL DA
226. Pardău Dumitru PNL DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petrescu Petre PSD DA
231. Petric Octavian PSD DA
232. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
233. Plumb Rovana PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai ND NU
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Potor Călin PNL DA
241. Preda Cezar-Florin PDL DA
242. Pușcaș Iacob ND NU
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ND NU
256. Rușanu Dan Radu PNL DA
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
261. Scarlat George PNL DA
262. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
263. Scutaru Adrian George PNL DA
264. Secară Florin Mihail PDL DA
265. Sefer Cristian-George ND NU
266. Seres Dénes UDMR DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru ND NU
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănescu Alexandru PSD DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Mihaela PDL DA
278. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
279. Stragea Sorin Constantin PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion ND NU
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tararache Mihai ND DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Teju Sorin PNL DA
298. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
299. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Traicu Rodin PSD DA
304. Tudorache Daniel PSD DA
305. Tudose Mihai PSD DA
306. Tușa Adriana Diana PNL DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Vladu Iulian PDL NU
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
321. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 17:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro