Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 181/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.32/1994 privind sponsorizarea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:316 122 80 34 36 16 15 13
- voturi pentru (DA):262 121 80 30 2 2 15 12
- voturi împotrivă (NU):48 - - 3 32 13 - -
- abțineri:6 1 - 1 2 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
48. Chebac Eugen ND NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND NU
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND NU
65. Coman Gheorghe ND NU
66. Comșa Cornel-George ND NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
75. Culețu Dănuț PDL DA
76. Cupă Ion PDL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
97. Dumbrăvanu Paul PNL DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
101. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
102. Dușa Mircea PSD DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR NU
108. Fejér László-Ődőn UDMR NU
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Giurescu Dinu ALDE DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria ND NU
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Iliuță Vasile PDL Abținere
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
151. Kelemen Hunor UDMR Abținere
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR NU
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR NU
156. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
157. Lubanovici Mircea PDL DA
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Man Mircea PDL DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR NU
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
169. Máté András-Levente UDMR NU
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion ND NU
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian ND NU
176. Mihăilă Ioan PDL DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Militaru Lucian PDL NU
180. Mincă Liliana ND NU
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina ND NU
188. Moisii Constantin ND NU
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR NU
191. Molnar Zsolt UDMR NU
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru PDL NU
194. Muntean Mircia PDL DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement PDL DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND NU
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND NU
214. Ochi Ion PSD DA
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
226. Plumb Rovana PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai ND NU
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PNL DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob ND NU
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Rotaru Răzvan ND NU
249. Rușanu Dan Radu PNL DA
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
256. Scutaru Adrian George PNL DA
257. Secară Florin Mihail PDL DA
258. Sefer Cristian-George ND NU
259. Seres Dénes UDMR NU
260. Simedru Dan Coriolan PNL DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru ND NU
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Anghel PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
275. Szabó Ödön UDMR NU
276. Șcheau Ion ND NU
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Tabugan Ion PSD DA
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
285. Tararache Mihai ND Abținere
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin PNL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Tușa Adriana Diana PNL DA
300. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel PNL DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Vladu Iulian PDL DA
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Weber Mihai PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 29 februarie 2020, 10:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro