Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 595/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:280 112 71 28 32 11 15 11
- voturi pentru (DA):221 110 71 - 3 11 15 11
- voturi împotrivă (NU):55 - - 27 28 - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PDL Abținere
7. Anton Marin PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL NU
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin ND NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Canacheu Costică PDL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND NU
55. Coman Gheorghe ND NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Culețu Dănuț PDL NU
62. Cupă Ion PDL NU
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND NU
65. Dascălu Constantin PDL NU
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria ND NU
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Mircea Minoritati DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hrebenciuc Viorel PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PDL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat PSD DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
136. Lubanovici Mircea PDL NU
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PDL NU
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Nicu PNL DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Markó Attila-Gabor UDMR DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion ND NU
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian ND NU
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PDL NU
158. Mincă Liliana ND NU
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocanu Vasile PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina ND NU
166. Moisii Constantin ND NU
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Movilă Petru PDL NU
170. Muntean Mircia PDL NU
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Nazare Alexandru PDL NU
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
183. Nicolicea Eugen PSD DA
184. Niculae Aurel PNL DA
185. Niculescu Dumitru ND NU
186. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara ND NU
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oajdea Daniel Vasile ND NU
192. Ochi Ion PSD DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Palașcă Viorel PNL DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PDL NU
205. Pușcaș Iacob ND NU
206. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Cristian-Constantin PDL NU
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rotaru Răzvan ND NU
219. Sava Andrei-Valentin PSD DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
225. Scutaru Adrian George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PDL NU
227. Sefer Cristian-George ND NU
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Smarandache Miron Alexandru ND NU
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stoica Mihaela PDL NU
238. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
251. Tararache Mihai ND NU
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teju Sorin PNL DA
257. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Ursărescu Dorinel PNL DA
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Vladu Iulian PDL NU
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlădoiu Aurel PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 ianuarie 2020, 3:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro