Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:37

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 729/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:267 114 68 24 27 9 14 11
- voturi pentru (DA):219 114 68 - 3 9 14 11
- voturi împotrivă (NU):46 - - 24 22 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PNL DA
26. Bucur Constantin-Alin ND NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND NU
32. Canacheu Costică PDL NU
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel PNL DA
42. Cioată Cezar ND NU
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND NU
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cupă Ion PDL NU
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND NU
61. Dascălu Constantin PDL NU
62. Deaconu Mihai ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul PNL DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu ND DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin PNL DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PNL DA
98. Gheorghe Florin PDL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Giurescu Dinu ALDE DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hrebenciuc Viorel PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Iriza Scarlat PSD DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
128. Lubanovici Mircea PDL NU
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PDL NU
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu PNL DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mazilu Constantin PSD DA
142. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
143. Melinte Ion ND NU
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian ND NU
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Militaru Lucian PDL NU
148. Mincă Liliana ND NU
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina ND NU
156. Moisii Constantin ND DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru PDL NU
161. Muntean Mircia PDL NU
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nazare Alexandru PDL NU
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Niculae Aurel PNL DA
176. Niculescu Dumitru ND NU
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara ND NU
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND NU
182. Ochi Ion PSD DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Palașcă Viorel PNL DA
185. Peia Ninel PSD DA
186. Petrea Dorin Silviu PSD DA
187. Petrescu Petre PSD DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
190. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
194. Potor Călin PNL DA
195. Preda Cezar-Florin PDL NU
196. Pușcaș Iacob ND NU
197. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
198. Răducanu Ion PSD DA
199. Rădulescu Constantin PSD DA
200. Rățoi Neculai PSD DA
201. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
202. Rizea Cristian PSD DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Roman Victor PSD DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rotaru Răzvan ND NU
208. Sava Andrei-Valentin PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
211. Scarlat George PNL DA
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Secară Florin Mihail PDL NU
215. Sefer Cristian-George ND NU
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru ND NU
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stanciu Anghel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stoica Mihaela PDL NU
227. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
228. Stragea Sorin Constantin PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șova Lucian PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tabugan Ion PSD DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
239. Tararache Mihai ND Abținere
240. Tămâian Ioan PNL DA
241. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
244. Teju Sorin PNL DA
245. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
246. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
247. Tiuch Cătălin PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
250. Traicu Rodin PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Tușa Adriana Diana PNL DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
254. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Vladu Iulian PDL NU
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 17:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro