Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:02

Subiect vot: retrimitere la lista adoptări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:306 122 79 33 30 16 13 13
- voturi pentru (DA):246 121 78 1 18 2 13 13
- voturi împotrivă (NU):57 1 1 32 9 14 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL NU
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND -
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD DA
45. Chebac Eugen ND NU
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel PNL DA
51. Cioată Cezar ND DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND NU
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion PDL NU
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR NU
104. Fejér László-Ődőn UDMR NU
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Fonta Nuțu ND NU
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria ND Abținere
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL NU
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR NU
143. Kerekes Károly UDMR NU
144. Kereskényi Gábor UDMR NU
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR NU
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Lubanovici Mircea PDL NU
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL NU
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR NU
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
160. Máté András-Levente UDMR NU
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion ND DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian ND DA
167. Mihăilă Ioan PDL NU
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND NU
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND DA
179. Moisii Constantin ND DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR NU
182. Molnar Zsolt UDMR NU
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru PDL NU
185. Muntean Mircia PDL NU
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL NU
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Negruț Clement PDL NU
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND NU
206. Ochi Ion PSD DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PDL NU
211. Pardău Dumitru PNL DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
218. Plumb Rovana PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL DA
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Potor Călin PNL DA
225. Preda Cezar-Florin PDL NU
226. Pușcaș Iacob ND DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL NU
235. Roman Ioan Sorin PSD DA
236. Roman Victor PSD DA
237. Roșca Lucreția PSD DA
238. Rotaru Răzvan ND DA
239. Rușanu Dan Radu PNL DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
245. Scutaru Adrian George PNL DA
246. Secară Florin Mihail PDL NU
247. Sefer Cristian-George ND DA
248. Seres Dénes UDMR NU
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru ND DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Mihaela PDL NU
260. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR NU
266. Șcheau Ion ND DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
275. Tămâian Ioan PNL DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț ND -
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin PNL NU
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Vasilescu Nicolae PSD DA
295. Vladu Iulian PDL NU
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 20:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro