Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 11:39 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 11:39

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 124/2012 privind declararea comunei Sepreuș, județul Arad, localitate-martir a luptei anticomuniste
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:165 61 40 15 22 9 11 7
- voturi pentru (DA):151 61 40 4 20 9 10 7
- voturi împotrivă (NU):12 - - 10 2 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PDL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
26. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
27. Ciuhodaru Tudor ND DA
28. Ciurariu Florin PNL DA
29. Cocei Erland PNL DA
30. Codîrlă Liviu ND DA
31. Coman Gheorghe ND DA
32. Comșa Cornel-George ND DA
33. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cristea Victor PSD DA
36. Cristian Horia PNL DA
37. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
38. Cupă Ion PDL NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dalca Ștefan-Petru ND DA
41. Dascălu Constantin PDL NU
42. Deaconu Mihai ND DA
43. Delureanu Virgil PSD DA
44. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
45. Doboș Anton PNL DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrinescu Traian PNL DA
49. Dolha Mircea PNL DA
50. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Dragomir Maria ND DA
53. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
54. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
55. Dumbrăvanu Paul PNL DA
56. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
57. Emacu Gheorghe PSD DA
58. Eparu Ion PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Fonta Nuțu ND DA
62. Frăticiu Gheorghe PSD DA
63. Galan Constantin PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Florin PDL DA
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
69. Grecea Maria ND DA
70. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
71. Gudu Vasile PDL DA
72. Guran Virgil PNL DA
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
75. Horga Vasile PNL DA
76. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
77. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ionescu Aurelian ALDE DA
80. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
81. Iriza Scarlat PSD DA
82. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
83. Itu Cornel PSD DA
84. Khraibani Camelia PSD DA
85. Korodi Attila UDMR DA
86. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
87. Lubanovici Mircea PDL NU
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Marcoci Vlad PSD DA
90. Marin Gheorghe PSD DA
91. Markó Attila-Gabor UDMR DA
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Máté András-Levente UDMR DA
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Mihăilă Ioan PDL NU
97. Mincă Liliana ND DA
98. Mircovici Niculae Minoritati -
99. Mîrza Gavril PSD DA
100. Mocanu Vasile PSD DA
101. Mocioi Niculina ND DA
102. Moldovan Ioan ALDE DA
103. Moldovan Iosif UDMR DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Neacșu Marian PSD DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Negruț Clement PDL NU
108. Nicolae Florian PSD DA
109. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Niculae Aurel PNL DA
112. Niculescu Dumitru ND DA
113. Nistor Marioara ND DA
114. Niță Emil PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Ochi Ion PSD DA
117. Oltean Ioan PDL NU
118. Orban Ludovic PNL DA
119. Peia Ninel PSD DA
120. Petric Octavian PSD DA
121. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
122. Popa Octavian-Marius PNL DA
123. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
124. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
125. Pușcaș Iacob ND DA
126. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
127. Rădulescu Constantin PSD DA
128. Rățoi Neculai PSD DA
129. Roman Cristian-Constantin PDL DA
130. Roșca Lucreția PSD DA
131. Rotaru Răzvan ND DA
132. Scarlat George PNL DA
133. Sefer Cristian-George ND DA
134. Simedru Dan Coriolan PNL DA
135. Solomon Adrian PSD DA
136. Stan Ioan PSD DA
137. Stănescu Alexandru PSD DA
138. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
139. Stoica Mihaela PDL NU
140. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
141. Stragea Sorin Constantin PSD DA
142. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
143. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Szabó Ödön UDMR DA
146. Șcheau Ion ND NU
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Ștefan Viorel PSD DA
149. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
150. Tabugan Ion PSD DA
151. Tămâian Ioan PNL DA
152. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
153. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
154. Teju Sorin PNL DA
155. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
156. Tîlvăr Angel PSD DA
157. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
158. Tudorache Daniel PSD DA
159. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
160. Uricec Eugen Constantin PSD DA
161. Vainer Aurel Minoritati DA
162. Vulpescu Ioan PSD DA
163. Zaharcu Neviser PSD DA
164. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 21:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro