Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2013 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 mai 2013, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 415/2012 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.22/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.66/2011 privind prevenirea, constatarea și sancționarea neregulilor apărute în obținerea și utilizarea fondurilor europene și/sau a fondurilor publice naționale aferente acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:303 130 79 35 21 14 11 13
- voturi pentru (DA):299 130 79 34 19 13 11 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:3 - - 1 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bot Octavian PNL DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Chebac Eugen ND Abținere
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Fenechiu Relu PNL DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu ND DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PDL DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Florin PDL DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Giurescu Dinu ALDE DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grapini Maria ALDE DA
115. Grecea Maria ND DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Holban Titi PNL DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Iliuță Vasile PDL DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Iriza Scarlat PSD DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Man Mircea PDL DA
143. Manda Iulian Claudiu PSD DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Markó Attila-Gabor UDMR DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Martin Eduard-Stelian PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PDL DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mitrea Miron Tudor PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina ND DA
169. Moisii Constantin ND DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru PDL DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Negruț Clement PDL DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Dan PSD DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Niculescu Dumitru ND DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel PNL DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Pardău Dumitru PNL DA
203. Paul Maria-Andreea PDL DA
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pârgaru Ion PNL DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrache Adrian-Alin PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Ponta Victor-Viorel PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popescu Dan-Cristian PDL DA
217. Popescu Florin Aurelian PDL DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
219. Potor Călin PNL DA
220. Preda Cezar-Florin PDL DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo PDL DA
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ND DA
231. Săpunaru Nini PNL DA
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
235. Scutaru Adrian George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PDL DA
237. Sefer Cristian-George ND DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stănișoară Mihai PNL DA
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion ND DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tabugan Ion PSD DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin PNL DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PDL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
278. Tomac Eugen PDL DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PDL Abținere
284. Tușa Adriana Diana PNL DA
285. Udriște Gheorghe PDL DA
286. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL DA
290. Varga Vasile PNL DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
292. Vladu Iulian PDL DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
297. Vreme Valerian PDL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 13:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro