Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2013 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 mai 2013, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 117/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.299 din 13 noiembrie 2007 privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:301 127 80 35 22 14 11 12
- voturi pentru (DA):293 126 79 32 20 13 11 12
- voturi împotrivă (NU):2 1 - 1 - - - -
- abțineri:5 - - 2 2 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bot Octavian PNL DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Chebac Eugen ND Abținere
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
96. Fenechiu Relu PNL DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu ND DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PDL DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin PDL DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Giurescu Dinu ALDE DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grapini Maria ALDE DA
114. Grecea Maria ND DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
128. Iliuță Vasile PDL Abținere
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Iriza Scarlat PSD DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Man Mircea PDL DA
142. Manda Iulian Claudiu PSD DA
143. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Markó Attila-Gabor UDMR DA
150. Marocico Ion Minoritati DA
151. Martin Eduard-Stelian PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PDL DA
158. Mincă Liliana ND DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mitrea Miron Tudor PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocanu Vasile PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina ND DA
168. Moisii Constantin ND DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru PDL DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Negruț Clement PDL DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Dan PSD DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Alexandri PNL DA
183. Nicolae Florian PSD DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
186. Niculae Aurel PNL DA
187. Niculescu Dumitru ND DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Niță Constantin PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Oltean Ioan PDL DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Oros Nechita-Adrian PNL DA
196. Palașcă Viorel PNL DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Pardău Dumitru PNL DA
201. Paul Maria-Andreea PDL DA
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pârgaru Ion PNL DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrache Adrian-Alin PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Plumb Rovana PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Ponta Victor-Viorel PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL DA
214. Popescu Dan-Cristian PDL DA
215. Popescu Florin Aurelian PDL DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
217. Potor Călin PNL -
218. Preda Cezar-Florin PDL DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo PDL DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rotaru Răzvan ND DA
229. Săpunaru Nini PNL DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
232. Scutaru Adrian George PNL DA
233. Secară Florin Mihail PDL DA
234. Sefer Cristian-George ND DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
237. Simedru Dan Coriolan PNL DA
238. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stan Ioan PSD DA
241. Stan Ion PSD DA
242. Stanciu Anghel PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Stănișoară Mihai PNL DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șcheau Ion ND DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teju Sorin PNL DA
268. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Tomac Eugen PDL DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Turcan Raluca PDL DA
281. Tușa Adriana Diana PNL DA
282. Udriște Gheorghe PDL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel PNL DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
290. Vladu Iulian PDL Abținere
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vreme Valerian PDL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro