Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:52 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:52

Subiect vot: PHCD 12/2013 A - vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:306 123 73 40 31 13 13 12 1
- voturi pentru (DA):306 123 73 40 31 13 13 12 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND DA
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL DA
113. Gheorghe Tinel PDL DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Giurescu Dinu ALDE DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria ND DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gurzău Adrian PDL DA
127. Gust Băloșin Florentin PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Hellvig Eduard Raul PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Man Mircea PDL DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND DA
167. Mihai Aurelian ND DA
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND DA
176. Moisii Constantin ND DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Movilă Petru PDL DA
182. Muntean Mircia PDL DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu ND DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Negruț Clement PDL DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
196. Nicolicea Eugen PSD DA
197. Niculae Aurel PNL DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara ND DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oltean Ioan PDL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PDL DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PDL DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrache Adrian-Alin PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
224. Potor Călin PNL DA
225. Preda Cezar-Florin PDL DA
226. Pușcaș Iacob ND DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo PDL DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Petre PNL DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Rotaru Răzvan ND DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
245. Săpunaru Nini PNL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PDL DA
251. Sefer Cristian-George ND DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Mihaela - DA
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL DA
268. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion ND DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin PNL DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Turcan Raluca PDL DA
290. Udriște Gheorghe PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
295. Vladu Iulian PDL DA
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro