Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:54 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 465/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.49/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2010 privind implementarea programului de încurajare a consumului de fructe proaspete în școli
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 127 78 39 32 13 14 12 1
- voturi pentru (DA):272 126 76 - 31 13 14 12 -
- voturi împotrivă (NU):42 1 1 38 1 - - - 1
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL NU
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PDL NU
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL NU
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria ND DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL NU
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gurzău Adrian PDL NU
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Hellvig Eduard Raul PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL NU
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL NU
155. Man Mircea PDL NU
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion ND DA
170. Mihai Aurelian ND DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND DA
179. Moisii Constantin ND DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Movilă Petru PDL NU
185. Muntean Mircia PDL NU
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Negruț Clement PDL NU
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Orban Ludovic PNL Abținere
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PDL NU
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Paul Maria-Andreea PDL NU
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrache Adrian-Alin PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
229. Potor Călin PNL DA
230. Preda Cezar-Florin PDL NU
231. Pușcaș Iacob ND DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo PDL NU
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL NU
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Petre PNL DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Rotaru Răzvan ND DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail PDL NU
256. Sefer Cristian-George ND DA
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru ND DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ion PSD NU
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stativă Irinel Ioan PSD DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Stănișoară Mihai PNL DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - NU
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion ND DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Tiuch Cătălin PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PDL NU
293. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Tudose Mihai PSD DA
297. Turcan Raluca PDL NU
298. Udriște Gheorghe PDL NU
299. Uricec Eugen Constantin PSD DA
300. Ursărescu Dorinel PNL DA
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Vasilescu Nicolae PSD DA
303. Vasilică Radu Costin PSD DA
304. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
305. Vladu Iulian PDL NU
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Weber Mihai PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 18:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro