Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:55 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 669/2011 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.18/2011 pentru stabilirea măsurilor privind verificarea și controlul unităților sanitare cu paturi de către Ministerul Sănătății și instituțiile din subordinea acestuia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 128 78 40 32 13 14 12 1
- voturi pentru (DA):288 127 78 39 4 13 14 12 1
- voturi împotrivă (NU):29 1 - 1 27 - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND NU
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
101. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel PDL DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria ND NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gurzău Adrian PDL DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Hellvig Eduard Raul PNL DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Martin Eduard-Stelian PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion ND NU
172. Mihai Aurelian ND NU
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocanu Vasile PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND NU
181. Moisii Constantin ND NU
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Movilă Petru PDL DA
187. Muntean Mircia PDL DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu ND NU
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Nechita Aurel PSD DA
193. Negruț Clement PDL DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND NU
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND NU
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL DA
210. Orban Ludovic PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PDL DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PDL DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrache Adrian-Alin PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian PDL DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
232. Potor Călin PNL DA
233. Preda Cezar-Florin PDL DA
234. Pușcaș Iacob ND NU
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo PDL DA
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Rizea Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL DA
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roman Victor PSD DA
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Rotaru Răzvan ND DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Secară Florin Mihail PDL DA
259. Sefer Cristian-George ND NU
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru ND NU
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ion PSD NU
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai PNL DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Mihaela - DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion ND NU
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teju Sorin PNL DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
293. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Toader Mircea-Nicu PDL DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Turcan Raluca PDL DA
301. Udriște Gheorghe PDL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel PNL DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Vasilică Radu Costin PSD DA
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
307. Vladu Iulian PDL DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 15:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro