Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 10:52 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 10:52

Subiect vot: introducerea pct.16 pe ordinea zi
PL 117/2013 privind declararea zilei de 14 mai Ziua dreptului internațional umanitar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:121 45 22 11 22 8 8 4 1
- voturi pentru (DA):120 45 22 11 22 8 8 4 -
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anton Marin PNL DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Balan Ioan PDL DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Blănariu Valentin ND DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucur Constantin-Alin - Abținere
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciobanu Liliana ND DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor ND DA
27. Coman Gheorghe ALDE DA
28. Comșa Cornel-George ND DA
29. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
30. Covaci Dorel PSD DA
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Dalca Ștefan-Petru ND DA
33. Dascălu Constantin PDL DA
34. Deaconu Mihai ND DA
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
37. Dima Toader PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrinescu Traian PNL DA
40. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
42. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
43. Enache Marian PSD DA
44. Eparu Ion PSD DA
45. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
46. Frăticiu Gheorghe PSD DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
49. Gheorghe Tinel PDL DA
50. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
51. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
52. Grecea Maria ND DA
53. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
54. Gudu Vasile PDL DA
55. Guran Virgil PNL DA
56. Horga Vasile PNL DA
57. Ionescu Aurelian ALDE DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
60. Longher Ghervazen Minoritati DA
61. Marcoci Vlad PSD DA
62. Marin Gheorghe PSD DA
63. Markó Attila-Gabor UDMR DA
64. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
65. Máté András-Levente UDMR DA
66. Melinte Ion ND DA
67. Mihai Aurelian ND DA
68. Mircovici Niculae Minoritati DA
69. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
70. Mocioi Niculina ND DA
71. Moisii Constantin ND DA
72. Moldovan Iosif UDMR DA
73. Movilă Petru PDL DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Murgu Neagu ND DA
76. Nassar Rodica PSD DA
77. Neacșu Marian PSD DA
78. Nechita Aurel PSD DA
79. Nichita Cristina PSD DA
80. Nicolae Florian PSD DA
81. Niculescu Dumitru ND DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Emil PSD DA
84. Ochi Ion PSD DA
85. Palașcă Viorel PNL DA
86. Palăr Ionel PNL DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
89. Petrea Dorin Silviu PSD DA
90. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
91. Popa Octavian-Marius PNL DA
92. Popeangă Vasile PSD DA
93. Preda Cezar-Florin PDL DA
94. Pușcaș Iacob ND DA
95. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
96. Răducanu Ion PSD DA
97. Roman Cristian-Constantin PDL DA
98. Roșca Lucreția PSD DA
99. Rusu Valentin PNL DA
100. Scarlat George PNL DA
101. Sefer Cristian-George ND DA
102. Seres Dénes UDMR DA
103. Smarandache Miron Alexandru ND DA
104. Stan Ion PSD DA
105. Stancu Ionel Minoritati DA
106. Stativă Irinel Ioan PSD DA
107. Stănescu Alexandru PSD DA
108. Szabó Ödön UDMR DA
109. Șcheau Ion ND DA
110. Șova Lucian PSD DA
111. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
112. Teju Sorin PNL DA
113. Traicu Rodin PSD DA
114. Tudorache Daniel PSD DA
115. Udriște Gheorghe PDL DA
116. Vainer Aurel Minoritati DA
117. Vladu Iulian PDL DA
118. Zaharcu Neviser PSD DA
119. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
120. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
121. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 23:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro