Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 11:16 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 11:16

Subiect vot: Propunere 2
PL 77/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.71/2012 privind desemnarea Ministerului Sănătății ca unitate de achiziții publice centralizată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:156 58 36 14 18 12 11 7
- voturi pentru (DA):100 56 35 - - - 2 7
- voturi împotrivă (NU):54 1 1 14 18 12 8 -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Antal István UDMR NU
6. Anton Marin PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Blănariu Valentin ND NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
16. Bónis István UDMR NU
17. Borbély László UDMR NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Caloianu Mario-Ernest ND NU
23. Calotă Florică Ică PNL DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
26. Ciobanu Gheorghe PSD DA
27. Ciobanu Liliana ND NU
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
31. Ciuhodaru Tudor ND NU
32. Ciurariu Florin PNL DA
33. Coman Gheorghe ALDE DA
34. Comșa Cornel-George ND NU
35. Covaci Dorel PSD DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cristian Horia PNL DA
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
40. Daea Petre PSD DA
41. Dalca Ștefan-Petru ND NU
42. Dascălu Constantin PDL NU
43. Deaconu Mihai ND NU
44. Delureanu Virgil PSD DA
45. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
46. Dima Toader PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrinescu Traian PNL DA
49. Dolha Mircea PNL DA
50. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
51. Dragomir Viorel Marian PSD DA
52. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
53. Enache Marian PSD DA
54. Eparu Ion PSD DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Gerea Andrei Dominic PNL DA
60. Gheorghe Tinel PDL NU
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
62. Giurescu Dinu ALDE DA
63. Grama Horia PSD DA
64. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
65. Grosaru Mircea Minoritati NU
66. Gudu Vasile PDL NU
67. Guran Virgil PNL DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
69. Horga Vasile PNL DA
70. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Ionescu Aurelian ALDE DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
77. Kereskényi Gábor UDMR NU
78. Khraibani Camelia PSD DA
79. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
80. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
81. Lubanovici Mircea PDL NU
82. Marcoci Vlad PSD DA
83. Marin Gheorghe PSD DA
84. Markó Attila-Gabor UDMR NU
85. Marocico Ion Minoritati NU
86. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
87. Máté András-Levente UDMR NU
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mircovici Niculae Minoritati NU
90. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
91. Mîrza Gavril PSD DA
92. Mocioi Niculina ND NU
93. Moisii Constantin ND NU
94. Moldovan Iosif UDMR NU
95. Movilă Petru PDL NU
96. Muntean Mircia PDL NU
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Murgu Neagu ND NU
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Neacșu Marian PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Negruț Clement PDL NU
103. Nichita Cristina PSD -
104. Nicolae Alexandri PNL DA
105. Niculae Aurel PNL DA
106. Niculescu Dumitru ND NU
107. Nistor Marioara ND NU
108. Niță Emil PSD DA
109. Ochi Ion PSD DA
110. Pambuccian Varujan Minoritati NU
111. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
112. Peia Ninel PSD DA
113. Petrea Dorin Silviu PSD DA
114. Petric Octavian PSD DA
115. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
116. Popa Octavian-Marius PNL DA
117. Popeangă Vasile PSD DA
118. Pușcaș Iacob ND NU
119. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
120. Răducanu Ion PSD DA
121. Rățoi Neculai PSD DA
122. Reuer Elena-Ramona PNL DA
123. Roman Cristian-Constantin PDL NU
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Rotaru Răzvan ND NU
126. Rusu Valentin PNL DA
127. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
128. Scarlat George PNL DA
129. Seres Dénes UDMR NU
130. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
131. Solomon Adrian PSD DA
132. Stan Ion PSD NU
133. Stancu Ionel Minoritati NU
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Stănescu Alexandru PSD DA
136. Stragea Sorin Constantin PSD DA
137. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
138. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
139. Surdu Raluca PNL DA
140. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
141. Szabó Ödön UDMR NU
142. Șcheau Ion ND NU
143. Șoptică Costel PNL DA
144. Șova Lucian PSD DA
145. Tămâian Ioan PNL DA
146. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
147. Teju Sorin PNL DA
148. Traicu Rodin PSD DA
149. Tudorie Violeta PSD DA
150. Udriște Gheorghe PDL NU
151. Vainer Aurel Minoritati DA
152. Vladu Iulian PDL NU
153. Zaharcu Neviser PSD DA
154. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
156. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 3:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro