Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 11:18 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 11:18

Subiect vot: Ședința Comisiei pentru Buget se desfășoară în același timp cu ședința plenului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:169 62 39 14 23 11 11 8 1
- voturi pentru (DA):124 61 39 1 4 - 11 8 -
- voturi împotrivă (NU):30 1 - 10 18 1 - - -
- abțineri:14 - - 3 - 10 - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anton Marin PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL DA
15. Blănariu Valentin ND NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
18. Bónis István UDMR Abținere
19. Borbély László UDMR Abținere
20. Bucur Constantin-Alin - Abținere
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Caloianu Mario-Ernest ND NU
26. Calotă Florică Ică PNL DA
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD DA
31. Ciobanu Liliana ND NU
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
36. Ciuhodaru Tudor ND NU
37. Ciurariu Florin PNL DA
38. Coman Gheorghe ALDE DA
39. Comșa Cornel-George ND NU
40. Covaci Dorel PSD DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
45. Daea Petre PSD DA
46. Dalca Ștefan-Petru ND NU
47. Dascălu Constantin PDL Abținere
48. Deaconu Mihai ND NU
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
51. Dima Toader PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrinescu Traian PNL DA
54. Dolha Mircea PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD DA
57. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
58. Enache Marian PSD DA
59. Eparu Ion PSD DA
60. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
61. Frăticiu Gheorghe PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
64. Găină Mihăiță PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Tinel PDL NU
67. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
68. Giurescu Dinu ALDE DA
69. Grama Horia PSD DA
70. Grecea Maria ND DA
71. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gudu Vasile PDL NU
74. Guran Virgil PNL DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Horga Vasile PNL DA
77. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Ionescu Aurelian ALDE DA
80. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
81. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
84. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
85. Khraibani Camelia PSD DA
86. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Lubanovici Mircea PDL NU
89. Lupu Mihai PNL DA
90. Marcoci Vlad PSD DA
91. Marin Gheorghe PSD DA
92. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
93. Marocico Ion Minoritati DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
95. Máté András-Levente UDMR Abținere
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
97. Mircovici Niculae Minoritati DA
98. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
99. Mîrza Gavril PSD DA
100. Mocioi Niculina ND NU
101. Moisii Constantin ND NU
102. Moldovan Iosif UDMR Abținere
103. Muntean Mircia PDL NU
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Murgu Neagu ND NU
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Negruț Clement PDL Abținere
110. Nichita Cristina PSD DA
111. Nicolae Alexandri PNL DA
112. Niculae Aurel PNL DA
113. Niculescu Dumitru ND DA
114. Nistor Marioara ND NU
115. Niță Emil PSD DA
116. Ochi Ion PSD DA
117. Palașcă Viorel PNL DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
120. Peia Ninel PSD DA
121. Petrea Dorin Silviu PSD DA
122. Petric Octavian PSD DA
123. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
124. Popa Octavian-Marius PNL DA
125. Popeangă Vasile PSD DA
126. Pușcaș Iacob ND NU
127. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
128. Răducanu Ion PSD DA
129. Rățoi Neculai PSD DA
130. Reuer Elena-Ramona PNL DA
131. Roman Cristian-Constantin PDL NU
132. Roșca Lucreția PSD DA
133. Rotaru Răzvan ND NU
134. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
135. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
136. Scarlat George PNL DA
137. Secară Florin Mihail PDL DA
138. Sefer Cristian-George ND -
139. Seres Dénes UDMR Abținere
140. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
141. Smarandache Miron Alexandru ND NU
142. Solomon Adrian PSD DA
143. Stan Ion PSD NU
144. Stancu Ionel Minoritati DA
145. Stativă Irinel Ioan PSD DA
146. Stănescu Alexandru PSD DA
147. Stragea Sorin Constantin PSD DA
148. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Surdu Raluca PNL DA
151. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
152. Szabó Ödön UDMR Abținere
153. Șcheau Ion ND NU
154. Șoptică Costel PNL DA
155. Șova Lucian PSD DA
156. Tămâian Ioan PNL DA
157. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
158. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
159. Teju Sorin PNL DA
160. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
161. Traicu Rodin PSD DA
162. Tudorie Violeta PSD DA
163. Udriște Gheorghe PDL NU
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Vladu Iulian PDL NU
166. Zaharcu Neviser PSD DA
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
169. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro