Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: admis pct. 31
PL 93/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri-financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 120 69 34 25 13 13 10 1
- voturi pentru (DA):211 117 66 - 5 - 13 10 -
- voturi împotrivă (NU):68 1 1 33 20 13 - - -
- abțineri:6 2 2 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
44. Chebac Eugen ND DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND NU
55. Coman Gheorghe ALDE DA
56. Comșa Cornel-George ND NU
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Dascălu Constantin PDL NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR NU
93. Florea Daniel PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PDL NU
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Tinel PDL NU
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Gudu Vasile PDL NU
111. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gurzău Adrian PDL NU
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Hellvig Eduard Raul PNL DA
119. Holban Titi PNL DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
123. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kereskényi Gábor UDMR NU
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR NU
137. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PDL NU
140. Man Mircea PDL NU
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Marcoci Vlad PSD DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Markó Attila-Gabor UDMR NU
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
150. Máté András-Levente UDMR NU
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
153. Melinte Ion ND NU
154. Mihai Aurelian ND NU
155. Mincă Liliana ND NU
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina ND NU
163. Moisii Constantin ND DA
164. Moldovan Iosif UDMR NU
165. Molnar Zsolt UDMR NU
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Movilă Petru PDL NU
168. Muntean Mircia PDL NU
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu ND NU
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Negruț Clement PDL NU
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Laurențiu PSD Abținere
183. Nistor Marioara ND NU
184. Niță Emil PSD DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Orban Ludovic PNL Abținere
187. Paleologu Theodor PDL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Paul Maria-Andreea PDL NU
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pârgaru Ion PNL Abținere
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrache Adrian-Alin PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popa Radu Mihai ND NU
202. Popeangă Vasile PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PDL NU
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
206. Potor Călin PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PDL NU
208. Pușcaș Iacob ND DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo PDL NU
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PSD DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Roman Petre PNL DA
221. Roman Victor PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
226. Săpunaru Nini PNL DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL DA
229. Sefer Cristian-George ND NU
230. Seres Dénes UDMR NU
231. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru ND NU
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD NU
237. Stanciu Zisu PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Mihaela - Abținere
243. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surdu Raluca PNL DA
247. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
248. Szabó Ödön UDMR NU
249. Șcheau Ion ND NU
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teju Sorin PNL DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
262. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PDL NU
265. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Turcan Raluca PDL NU
269. Udriște Gheorghe PDL NU
270. Ursărescu Dorinel PNL DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
274. Vladu Iulian PDL NU
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 2:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro