Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:38

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: amendament respins pct. 24
PL 93/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri-financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:236 94 57 31 21 12 11 9 1
- voturi pentru (DA):106 55 31 1 4 5 4 6 -
- voturi împotrivă (NU):68 16 5 24 17 6 - - -
- abțineri:8 2 2 1 - - 2 - 1
- nu au votat:54 21 19 5 - 1 5 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD -
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL Abținere
8. Antal István UDMR NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Boghicevici Claudia PDL NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD -
31. Calimente Mihăiță PNL -
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL -
35. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
36. Chiriță Dumitru PSD -
37. Ciobanu Gheorghe PSD -
38. Ciobanu Liliana ND NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Cocei Erland PNL -
42. Codîrlă Liviu ND NU
43. Coman Gheorghe ALDE DA
44. Comșa Cornel-George ND DA
45. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
46. Cosma Vlad-Alexandru PSD -
47. Covaci Dorel PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
51. Cupă Ion PNL -
52. Cupșa Ioan PNL -
53. Dalca Ștefan-Petru ND NU
54. Dascălu Constantin PDL NU
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
57. Diaconu Mihai-Bogdan PSD -
58. Doboș Anton PNL NU
59. Dobre Mircea-Titus PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL -
61. Dobrinescu Traian PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
64. Dragomir Gheorghe PNL NU
65. Dragomir Viorel Marian PSD NU
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
68. Dumbrăvanu Paul PNL DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Georgică ALDE -
71. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
72. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
73. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Galan Constantin PNL DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL -
79. Gheorghe Tinel PDL NU
80. Ghiveciu Marian PSD DA
81. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
82. Giurescu Dinu ALDE DA
83. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
84. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
85. Grama Horia PSD DA
86. Grindeanu Sorin Mihai PSD -
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gudu Vasile PDL NU
89. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
90. Guran Virgil PNL DA
91. Gurzău Adrian PDL DA
92. Gust Băloșin Florentin PSD DA
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Harbuz Liviu PSD DA
95. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
96. Hellvig Eduard Raul PNL DA
97. Holban Titi PNL DA
98. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
99. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
100. Iane Daniel PNL -
101. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
102. Ignat Miron Minoritati -
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu Aurelian ALDE DA
105. Iordache Florin PSD -
106. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
107. Iriza Scarlat PSD -
108. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
109. Itu Cornel PSD NU
110. Kereskényi Gábor UDMR DA
111. Khraibani Camelia PSD DA
112. Korodi Attila UDMR NU
113. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
114. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
115. Lubanovici Mircea PDL NU
116. Man Mircea PDL NU
117. Manda Iulian Claudiu PSD NU
118. Marcoci Vlad PSD DA
119. Marcu Viorica PNL NU
120. Marin Gheorghe PSD NU
121. Markó Attila-Gabor UDMR NU
122. Marocico Ion Minoritati -
123. Martin Eduard-Stelian PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Mazilu Constantin PSD DA
127. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
128. Melinte Ion ND NU
129. Mihai Aurelian ND NU
130. Mincă Liliana ND NU
131. Mocanu Adrian PSD -
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mocioi Niculina ND NU
135. Moisii Constantin ND NU
136. Moldovan Iosif UDMR NU
137. Molnar Zsolt UDMR NU
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PDL NU
140. Munteanu Ioan PSD NU
141. Neacșu Marian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Negruț Clement PDL -
144. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
145. Nichita Cristina PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL -
147. Nicolae Alexandri PNL DA
148. Nicolae Florian PSD -
149. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
150. Nistor Gheorghe-Vlad PNL -
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Nistor Marioara ND NU
153. Niță Emil PSD DA
154. Ochi Ion PSD DA
155. Orban Ludovic PNL -
156. Paleologu Theodor PDL NU
157. Pambuccian Varujan Minoritati -
158. Păun Nicolae Minoritati -
159. Petrache Adrian-Alin PSD DA
160. Petrea Dorin Silviu PSD DA
161. Petric Octavian PSD DA
162. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
163. Podașcă Gabriela-Maria PSD -
164. Popa Octavian-Marius PNL -
165. Popescu Dan-Cristian PDL -
166. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
167. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
168. Potor Călin PNL DA
169. Preda Cezar-Florin PDL NU
170. Pușcaș Iacob ND NU
171. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE -
172. Răducanu Ion PSD DA
173. Rădulescu Constantin PSD -
174. Rădulescu Romeo PDL -
175. Rățoi Neculai PSD NU
176. Resmeriță Cornel-Cristian PSD Abținere
177. Reuer Elena-Ramona PNL -
178. Rizea Cristian PSD NU
179. Roman Gheorghe PSD DA
180. Roman Ioan Sorin PSD NU
181. Roman Victor PSD DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Răzvan ND DA
184. Sava Andrei-Valentin PSD -
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
186. Săpunaru Nini PNL -
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
188. Scarlat George PNL DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
190. Sefer Cristian-George ND NU
191. Seres Dénes UDMR NU
192. Silaghi Ovidiu Ioan PNL -
193. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
194. Smarandache Miron Alexandru ND NU
195. Solomon Adrian PSD NU
196. Stan Ion PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stanciu Zisu PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD -
201. Stănescu Alexandru PSD -
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Stoica Mihaela - Abținere
204. Stoica Ștefan-Bucur PDL -
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Surdu Raluca PNL DA
207. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șcheau Ion ND NU
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Șova Lucian PSD -
212. Ștefan Viorel PSD DA
213. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
215. Taloș Gheorghe-Mirel PNL -
216. Tămâian Ioan PNL -
217. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
218. Teju Sorin PNL DA
219. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
220. Teodorescu Ioan Viorel PNL -
221. Tiuch Cătălin PSD NU
222. Toader Mircea-Nicu PDL NU
223. Tudorie Violeta PSD DA
224. Turcan Raluca PDL -
225. Udriște Gheorghe PDL NU
226. Vasilescu Nicolae PSD NU
227. Vasilică Radu Costin PSD -
228. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
229. Vladu Iulian PDL NU
230. Vlase Petru Gabriel PSD -
231. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
232. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
233. Vulpescu Ioan PSD -
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 3:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro